Przestawienie krajów w ciekawy sposób. Poszerzenie wiedzy na temat Europy. Wskazanie w atrakcyjny sposób europejskiej różnorodności.
Dzień języków obcych to druga taka impreza w szkole w grupie wiekowej IV_VI. Kultywowanie i poznawanie tradycji innych krajów jest istotnym elementem w edukacji młodego pokolenia. Pokazanie ich najważniejszych elementów z kultury w jasny i prosty sposób, nawiązuje do tradycji każdego wylosowanego kraju przez klasę.
Po przywitaniu uczniowie dowiedzieli się dlaczego obchodzimy ten dzień i kto go ustanowił. Następnie uczniowie z koła teatralnego w języku angielskim prowadzonego przez panią Martę Borgesen zaprezentowali krótkie przedstawienie w j. angielskim.
Następnym etapem był quiz dotyczący krajów europejskich. Pytania konkursowe były różnorodne i sprawdzały nie tylko znajomość języka lecz także dotyczyły realiów poszczególnych krajów europejskich. Po quizie klasy prezentowały wylosowany wcześniej przez siebie kraj: kulturę i elementy języka. Zaangażowanie klas w tym roku było dużo większe, impreza zaczyna się cieszyć zainteresowaniem ze strony uczniów i wychowawców.
Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili, na uwagę zasługuje przygotowanie choreograficzne klas.