27 lutego 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas II i III pod hasłem „W świecie Baśni Andersena”.

CELE KONKURSU:
1. Popularyzacja twórczości H. Ch. Andersena.
2. Rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.
3. Doskonalenie techniki czytania.
4. Rozwijanie wyobraźni dzieci.

W konkursie wzięło udział 29 chętnych uczniów z klas II i III.
Zadaniem uczniów chcących wziąć udział w konkursie było samodzielne przeczytanie
i wykazanie się znajomością treści następujących baśni H. Ch. Andersena: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Dzikie łabędzie”, „Nowe szaty cesarza” i „Królowa Śniegu” (klasy III).
Konkurs miał charakter testu i obejmował dwie części. Część I polegała na rozwiązaniu pytań zamkniętych (kl. II – 21 pytań, kl. III – 24 pytania), a część II na udzieleniu odpowiedzi na pytania otwarte (kl. II – 4 pytania, kl. III – 6 pytań).
Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością treści przeczytanych lektur.
Komisja konkursowa w składzie: p. Paulina Smogór i p. Marzena Nowicka – Czacharska zwycięzcom konkursu przyznała nagrody i wyróżnienia.

KLASY DRUGIE
NAGRODY:
Zosia Ciasnocha kl. II „c” (35 pkt/35 pkt)
Wiktoria Dąbrowska kl. II „c” (35 pkt/35 pkt)
Lena Różańska kl. II „c” (35 pkt/35 pkt)

WYRÓŻNIENIA:
Martyna Łochińska kl. II „a” (34 pkt/35 pkt)
Iza Operacz kl. II „a” (34 pkt/35 pkt)
Paula Pytel kl. II „b” (34 pkt/35 pkt)

KLASY TRZECIE
WYRÓŻNIENIA:
Paweł Łochiński kl. III „b” (45 pkt/46 pkt)
Antek Łowigus kl. III „a” (44,5 pkt/46 pkt)
Wanessa Krawczyk kl. III „b” (44 pkt/46 pkt)

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się we wtorek 7 marca 2017r. podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Kobiet.

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom konkursu i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie już za rok.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dorota Thiele i Aneta Żukowska