13-21 lutego 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas II – III pod hasłem „Okładka do znanych baśni Andersena”.
Do konkursu przystąpiło 60 uczniów z najmłodszych klas. Zadaniem uczniów było samodzielne zaprojektowanie i wykonanie okładki do wybranej baśni Andersena.
CELE KONKURSU:
1. Przybliżenie najmłodszym baśni Andersena.
2. Kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych.
3. Rozwijanie umiejętności manualnych uczniów.
4. Rozwijanie wrażliwości estetycznej.
5. Możliwość skonfrontowania swoich umiejętności na tle grupy rówieśniczej.
6. Kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej.

Komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Sikorska i p. Piotr Góralczyk wyłonili zwycięzców.
KLASY II
1. Mikołaj Kosowski – klasa II „a”
2. Michalina Olejniczak – klasa II „b”
3. Karolina Pokładowska – klasa II „b”
4. Alan Jarczyński – klasa II „c”
5. Zuzanna Mika – klasa II „c”

KLASY III
1. Ilona Bujak – klasa III „a”
2. Antoni Łowigus – klasa III „a”
3. Oliwia Ciężka – klasa III „b”
4. Maja Kędziora – klasa III „c”
5. Michał Zastróżny – klasa III „c”

Nagrodzeni uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aneta Żukowska, Dorota Thiele

ZAPRASZAMY DO GALERII