Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.27 października uczniowie klasy I b ubrani w świąteczny strój galowy, zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów i dołączyli do grona społeczności szkolnej.W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Uroczystość pełna pięknych recytatorskich występów i piosenek wzruszyła rodziców i bliskich. Pierwszoklasiści przyjęli życzenia od Pani Dyrektor, rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

Życzymy im samych 6 oraz wielu radosnych chwil w szkole.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.