Również rodzice przyrzekali  swoim dzieciom:

BĘDĘ ZAWSZE PAMIĘTAĆ, ŻE DZIECKO JEST UNIKALNYM SKARBEM. BĘDĘ SŁUCHAĆ UWAŻNIE, O CZYM MÓWI. PAMIĘTAĆ, ŻE KAŻDY CZŁOWIEK UCZY SIĘ NA BŁĘDACH. DOCENIAĆ W DZIECKU TO CO W NIM NAJLEPSZE. PRZYTULAĆ JE CZĘSTO.    CIESZYĆ SIĘ Z JEGO DZIECIŃSTWEM, PAMIĘTAJĄC, ŻE SZYBKO MIJAJĄ LATA.

Po przyrzeczeniu składanym przez rodziców, głos zabrała pani Dyrekor, która w ciepłych słowach powitała wszystkich zebranych, a szczególnie serdecznie rozmawiała z pierwszakami.

W kolejnej części uroczystości pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała aktu  pasowania wypowiadając formułę  „ Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 5”, a Pani Wicedyroktor i wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy, upominki i czekolady.

Na zakończenie pierwszaki potwierdziły swoją przynależność do braci szkolnej pokonując gimnastyczny tor przeszkód i dzielnie zjadając cząstkę kwaśnej cytryny, co im się wspaniale udało.

Wszystkim Pierwszakom życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej nauce!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ