Pod takim hasłem obchodzono tegoroczny Dzień Matematyki, który my zdecydowaliśmy się świętować 21 marca, wraz z nadejściem wiosny. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl., a patronat honorowy sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Obchodzony po raz piąty Dzień Matematyki ma na celu zachęcić uczniów do zainteresowania się tą nauką i pokazać, że matematyczne zmagania mogą sprawiać przyjemność i być okazją do zabawy. Udowodnili to uczniowie naszej szkoły, którzy w swoich klasach rozwiązywali postawione przed nimi problemy matematyczne, jednocześnie interesując się kulinarną stroną przedsięwzięcia.

Najlepiej wypadła klasa 4c GRATULUJEMY i to Oni zdobyli przechodni puchar i dużą porcję ciastek matematycznych przygotowanych przez uczennice klasy 7.

Do kolejnych obchodów w 2019 r. zapraszają, szczególnie tych, którzy twierdzą, że nie lubią matematyki, organizatorki tegorocznego święta w szkole podstawowej – p. Agnieszka Sierpińska i p.Beata Kołecka

GALERIA FOTO