20180528 123047           W związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości 28 maja klasa 4 b wzięła udział w warsztatach, które miały miejsce w Wojewódzkiej Bibliotece. Uczniowie zdobyli wiedzę o dziejach Mazurka Dąbrowskiego oraz znaczeniu znanych i mniej znanych zwrotek hymnu. Wysłuchali ciekawych opowiadań o okolicznościach i miejscu powstania ,,Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”. Przypomnieli sobie o zasadach zachowania się w trakcie odtwarzania hymnu. Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali prace plastyczne związane z interpretacją słów hymnu. W drodze powrotnej do szkoły klasa zatrzymała się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego gdzie wychowawczyni przybliżyła uczniom postać wybitnego Polaka. Klasa wróciła do szkoły bogatsza o nowe informacje i  wrażenia.