04.10 2018 roku odbył się w szkole konkurs historyczny pt. ,,Wielcy Polacy – Twórcy Niepodległości”. Konkurs był formą upamiętnienia 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Kierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Konkurs przeprowadzony był w jednej kategorii wiekowej. Uczniowie musieli  wykazać się wiedzą na temat wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i budowę niepodległego państwa polskiego po pierwszej wojnie światowej.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas V- VIII. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się cztery osoby:

• Aleksandra Konieczna 8a
  • Piotr Dalik 8b
  • Maciej Jabłoński 7b
  • Weronika Dobosz 8b

Z tej grupy uczniów do etapu wojewódzkiego dostał się Piotr Dalik, który został finalistą tego konkursu.

9 listopada 2018 roku w szkole przeprowadzono konkurs wiedzy historycznej pierwszego stopnia. W zawodach szkolnych brali udział uczniowie wykazujący się zainteresowaniami i dużą wiedzą historyczną.

Do drugiego etapu- rejonowego zakwalifikowali się : Piotr Dalik 8b, Aleksandra Konieczna 8a, Maciej Jabłoński 7b, Weronika Dobosz 8b i Hanna Tomaszewska 8b.