12 lutego 2019r. nasza klasa - ósma A wybrała się do biblioteki Wojewódzkiej i Miejskiej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Matejki 38. W wyprawie uczestniczyło 18 osób.

O godzinie 7.50 odbyła się zbiórka pod gabinetem nr 3,
a o godzinie 8.00 wyszliśmy ze szkoły. Podróż nie trwała długo. Było to zaledwie 10 minut na piechotę. W bibliotece powitała nas pani bibliotekarka, a następnie przeszliśmy do części z regałami książek. Były tam krzesła, na których przysiedliśmy,
a po chwili przyszła do nas pani prowadząca. Najpierw przedstawiła się i opowiedziała nam o strukturze biblioteki. Dowiedzieliśmy się o wielu interesujących książkach, wcześniej nam nieznanych. Potem została nam już tylko droga powrotna. Do szkoły dotarliśmy o około 8.50.

Dobiegł koniec naszej krótkiej wycieczki. Uważam, że była to udana wizyta w bibliotece i chciałbym, żeby odbywało się takich więcej.

Eryk Golumski
Klasa VIII A