IMG 20190221 093849    W czwartek 21 lutego 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III „WIERSZYKARNIA”. Reprezentanci  wybrani w klasowych eliminacjach, zaprezentowali najpiękniejsze wiersze dla dzieci znanych polskich autorów  Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow i innych. Podziwiano techniki wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania.

Jury w składzie: p. Ewa Sikorska, p. Beata Kołecka -  wysłuchało wielu pięknych recytacji  i zdecydowało , że w tegorocznym konkursie  pierwsze miejsce zajęła  Nadia Cipińska ( kl. II b.), drugie -  Hanna Folman (kl. III b.), trzecie-  Kornelia Kępińska (kl. I b.)

Wyróżnienia natomiast otrzymali następujący uczniowie:  Ada Sobczak (kl. II b.), Zuzanna Pielak i Inez Augustyniak (kl.  II a.) , Julia Boboryk i Alicja Marcela (kl. Ia.), Maksymilian Dębicki ( kl. III b.) i  Nina Wocal (kl. I b.)

W czasie obrad jury dzieci przypomniały wspólnie wiersz Jana Brzechwy pt Katar. Serdeczna i miła atmosfera podczas spotkania były pięknym dopełnieniem konkursu.

Zapraszamy za rok!