spacer1W piątek 14 czerwca klasa III b udała się na ostatni przed wakacjami , wspólny spacer po Gorzowie. Przewodnikiem był tata Marysi, znawca historii naszego miasta- pan Robert Piotrowski. Dzieci wysłuchały ciekawych opowieści o najstarszych zabytkach Starego Miasta : murach obronnych, katedrze pw. Wniebowzięcia NMP, dawnym Ratuszu, studni czarownic.  Spacerując , dzieci schłodziły się przy fontannie Pauckschy i na nadwarciańskim bulwarze. Każde dziecko dostało folder ze szkicem Starego Miasta , jako pamiątkę po wycieczce. Spacer zakończyły pyszne lody w lodziarni Górka & Kulka.

Dzieci podziękowały brawami za ciekawą lekcję historii! To był dzień pełen wrażeń! Warto go kiedyś powtórzyć i zwiedzić inne ciekawe miejsca naszego miasta.