biblioteka

30 października w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska V edycja „Przerwy na czytanie.” Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom.”  Wspólne czytanie pokrzyżowała nam pandemia i jej obostrzenia, pomimo trudności podjęliśmy wyzwanie.
            Najmłodsi uczniowie czytali sami po cichu, słuchali głośnego czytania nauczycieli bądź swoich kolegów i koleżanek, którzy przygotowali na tę okazję fragmenty swoich ulubionych książek. Czytanie miało miejsce w klasach szkolnych. Starsze klasy mogły wykazać się w konkursie czytelniczo - fotograficznym i uchwycić w sposób nieszablonowy  przerwę na książkę.

I miejsce  Maja Suchodolska
II miejsce Maksymilian Dębicki