Zarówno u dorosłych jak również u dzieci i młodzieży. Nadwaga i otyłość sprzyja rozwojowi wielu chorób m.in. cukrzycy typu 2, chorobom układu krążenia a także niektórym nowotworom. Poza negatywnym wpływem na zdrowie ma również wpływ na jakość naszego życia w społeczeństwie. Dzieci otyłe częściej się izolują i czują się gorsze nawet jeśli się przed nami do tego nie przyznają oceniają siebie przez perspektywę nadmiernych kilogramów , nadwaga i otyłość obniża ich samoocenę.

Badania dowodzą, że dzieci i młodzież z otyłością z dużym prawdopodobieństwem po osiągnięciu dorosłości również będą otyłe i będą miały zwiększone ryzyko zachorowania na choroby prowadzące do obniżenia jakości i długości ich życia.

Walka z nadmiernymi kilogramami nie jest łatwa, ale osiągnięcie prawidłowej masy ciała  jest możliwe i ten cel jest jak najbardziej realny,  zwłaszcza gdy możemy skorzystać z pomocy dietetyka. Przekazuję Państwu materiały dotyczące prawidłowego odżywiania dzieci w wieku szkolnym i zachęcam  do kontaktu z Centrum Dietetycznym Online, ponieważ porady ekspertów od żywienia  są naprawdę niezbędne w  walce z nadmiernymi kilogramami. Otrzymacie Państwo pomoc                          w sposób wygodny i bezpłatny nie wychodząc z domu. Kadra w Narodowym Centrum Edukacji Żywienia to wykwalifikowani specjaliści , którzy czekają aby nam pomóc.  Projekt  edukacji online został stworzony właśnie po to, aby odchudzić Polaków i dać nam szansę na zdrowe i długie życie czego sobie i Państwu życzę.

PRAWIDŁOWE ŻYWIENIE DZIECI

CENTRUM_DIETETYCZNE_ONLINE