wierszykarniaW marcu 2021 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III „WIERSZYKARNIA”. Reprezentanci  wybrani w klasowych eliminacjach, zaprezentowali najpiękniejsze wiersze dla dzieci znanych polskich autorów - Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow i innych. Podziwiano techniki wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Niestety pandemia koronawirusa nie pozwoliła na  prezentowanie przygotowanych utworów przed publicznością. . Dzieci recytowały wiersze tylko przed swoją klasą , a organizator nagrywał krótki film .Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują więc na najwyższe słowa podziwu i uznania, że potrafili pokonać trudności z ograniczonymi możliwościami występów. Nic przecież nie zastąpi recytacji przed widzami i związanymi z nią emocjami.

Jury wysłuchało i obejrzało nagrania wielu pięknych recytacji  i zdecydowało , że w tegorocznym konkursie  pierwsze miejsce zajęła  Michalina Ciasnocha ( kl. I a.), drugie -  Łukasz Folman (kl. II a.), trzecie-  Kornelia Kępińska (kl. III b.)

Wyróżnienia natomiast otrzymali następujący uczniowie:  Emilia Kujawska (kl. II a.), Liwia Szaja

kl. I a) Zuzia Ziomek (kl.  I b.) , Nina Kwiatkowska (kl. I b.), Ignacy Tymszan i Amanda Kuchyt (kl. II b.), Alicja Marcela i Justyna Rzetelna ( kl. III a).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody książkowe i słodki poczęstunek.

Zapraszamy za rok!