IMG 20210528 112336 1

14 maja 2021 roku odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas II i III pod hasłem „Znam wiersze Jana Brzechwy”.

CELE KONKURSU:

1. Popularyzacja twórczości Jana Brzechwy.

2. Rozwijanie  czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.

3. Doskonalenie techniki czytania.

4. Rozwijanie wyobraźni dzieci.

Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne przeczytanie i wykazanie się znajomością wielu, bo aż 33 wierszy Jana Brzechwy. Już w marcu uczniowie otrzymali wykaz wierszy. Były to wiersze dobrze dzieciom znane np. „Kaczka dziwaczka”, „Leń” i „Tańcowała igła z nitką”, jak i te mniej znane, np. „Prot i Filip”, „Grzebień i szczotka” oraz „Nie pieprz Pietrze”.

Konkurs dla uczniów klasy II miał charakter testu. Uczniowie wskazywali prawidłowe rozwiązania do 22 pytań zamkniętych oraz udzielali odpowiedzi na 10 pytań otwartych.

Z kolei konkurs dla uczniów klas III – polegał na rozwiązaniu krzyżówek (22 pytania), napisaniu powstałego hasła oraz udzieleniu odpowiedzi na 13 pytań otwartych.

W konkursie wzięło udział 17 chętnych uczniów.

Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością treści przeczytanych wierszy.

Komisja konkursowa przyznała „najlepszym z najlepszych” równorzędne nagrody.

KLASY DRUGIE

• Cynowski Kacper
  • Tarnawska Julita
  • Czystowska Michalina
  • Sinior Julia
  • Kamiński Vincent

KLASY TRZECIE

• Marcela Alicja
  • Galar Jakub
  • Boboryk Julia

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom konkursu i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie już za rok.