IMG 20211009 155940 2

logo 2021    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się od 2011 roku Uczniowie przypominali  sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym jest był dzień przeprowadzania egzaminów. W tegorocznej edycji akcji wzięło  udział ponad 6000 szkół z 30 krajów, m.in. z Polski, Chorwacji, Rosji, Rumunii, Łotwy, USA, Indii, Kamerunu czy Kataru.

Przez kilka dni podczas długiej przerwy każdy, kto chciał  zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji i wyciągał losy egzaminacyjny  i mógł odpowiadać na czas. Cała szkoła była oklejona zagadkami z tabliczką mnożenia. Na lekcjach matematyki i nie tylko przypominaliśmy sobie tabliczkę .

Momentem kulminacyjnym był egzamin pisemny z tabliczki mnożenia , na którym uczniowie musieli rozwiązać zadania i wpisać rozwiązania do krzyżówki.

W konkursie brało udział 20 uczniów z klas  4-6

I miejsce Maciej Wasilewski klasa 6b

II miejsce Hanna Byczkowska klasa 8b

III miejsce Paweł Łochiński klasa 8b