Dnia 10 listopada w Naszej szkole odbyło się niesamowite wydarzenie - obchody Święta Niepodległości. Przenieśliśmy się do lat 20 XX wieku! Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w Turnieju Historycznym polegającym na rozwiązaniu zagadek, sztafecie, a także nasi szachiści mogli wykazać się swymi umiejętnościami w rozgrywce. Nie brakowało emocji, zaciętej rywalizacji czy znakomitej zabawy pod okiem naszej niezwykle cierpliwej Pani Anety - historyczki ;) Z konkursem wiedzy zmierzyły się cztery drużyny: I Brygada, II Brygada, Kompania Kadrowa i Błękitna Armia. Największą ilość punktów zebrała grupa II Brygady; odebrali wspaniałe nagrody, m.in słodki upominek i ocenę celującą z historii.

W szkole przez cały dzień była możliwość skanowania kodów QR i odkrywania wydarzeń historycznych. Można było zauważyć masę ciekawych strojów w klimacie I wojny światowej.

Pragniemy również podziękować naszym kolegom i koleżankom oraz Kadrze pedagogicznej za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie do obchodów owego wydarzenia, liczymy na więcej takich akcji.

Autorki tekstu:
Nina Konieczna 8a