DRODZY RODZICE!   flaga 2

Stajemy dzisiaj w obliczu wojny, która dzieje się tuż za granicami naszego kraju. Na terenie Ukrainy dochodzi do działań wojskowych, w wyniku których obywatele Ukrainy tracą miejsca zamieszkania, miejsca pracy, bezpieczeństwo i życie. Nie chcemy pozostawać wobec tych wydarzeń obojętni i pragniemy zaangażować się w działania pomocowe na rzecz potrzebujących.

Co możemy zrobić w naszej szkole?

Zachęcamy Państwa, by w ramach solidarności z ogarniętym wojną krajem, zaangażować  się
w zbiórkę organizowaną na terenie naszej szkoły, w ramach której będziemy gromadzić najpotrzebniejsze rzeczy dla osób poszkodowanych. Wszystkie zgromadzone dary zostaną przekazane do siedziby PCK w Gorzowie Wielkopolskim i rozdysponowane wśród osób objętych opieką na terenie naszego miasta i w punktach przy granicy z Ukrainą.

Co jest potrzebne?

• żywność z długim terminem przydatności,
  • woda butelkowana,
  • środki opatrunkowe,
  • artykuły higieniczne( dla osób dorosłych i dla dzieci),
  • łózka polowe, śpiwory, materace, koce,
  • ubrania i bielizna dla osób dorosłych i dzieci,

Nasza zbiórka będzie organizowana już od najbliższego poniedziałku( 28.02.2022r). Jeśli zechcą nas Państwo wesprzeć, deklarowaną pomoc można dostarczać i składać  w szkole
w gabinecie pedagoga, także w świetlicy szkolnej do piątku - 04 marca 2022r .

Nie wykluczamy, że zbiórka będzie kontynuowana.

Zgromadzone rzeczy zostaną przekazane do siedziby PCK przy ul. Chrobrego 28.

Jak jeszcze możemy pomagać?

Na terenie miasta organizowane są również prywatne zbiórki. Jedną z nich organizuje mieszkająca w naszym mieście Ukrainka- pani Olena Wilgucka Makarenko.

I tutaj potrzebna jest szybka reakcja !!!!, gdyż ta zbiórka będzie miała miejsce tylko w ciągu najbliższego weekendu: 26-27 lutego, a już w poniedziałek zebrane dary zostaną przetransportowane do punku pomocy w Przemyślu. Co możemy dostarczyć?

• ubrania dla dzieci w każdym wieku,
  • przybory higieniczne, środki higieny( w tym pieluchy dla niemowląt),
  • ręczniki, pościel, koce, śpiwory,
  • słodycze,
  • zabawki,

Osoby, które deklarują niezwłoczną pomoc proszone są o kontakt z panią Oleną pod
nr telefonu: 881620827. Pomoc rzeczową należy dostarczyć pod adres w Gorzowie,
ul. Ogińskiego 107/ 5.

Magazyn darów:

Jeśli ktoś z Państwa zechce w szerszym zakresie wspierać potrzebujących, to będzie mógł swoja pomoc dostarczyć w Gorzowie do budynku, w którym mieścił się niegdyś bar Muszelka, przy ul. Traugutta. Już od 28 lutego odbywać się tam będzie zbiórka dla potrzebujących na Ukrainie. Do magazynu można dostarczać: ciepłą odzież i bieliznę, koce, śpiwory, pieluchy, środki czystości, baterie, latarki, świece.

Dom, dach nad głową:

Jeśli są wśród Państwa osoby chętne, by przyjąć pod swój dach lub udostępnić miejsce do życia uciekającym obywatelom Ukrainy, proszę o kontakt z panią Viktorią Kornienko, która uruchomiła w Gorzowie, przy ul. Chrobrego 28  (restauracja Victoria) specjalny punkt informacyjny.

Pokażmy, że potrafimy nieść pomoc potrzebującym.

Dajmy wyraz solidarności z tymi, którzy nas potrzebują.

Otoczmy bezinteresowną pomocą ofiary działań wojennych.

Nie bądźmy obojętni, pokażmy sobie i naszym dzieciom, że zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa, życia i dobrostanu innych jest istotne.

Dyrektor SP nr 5 Ewa Sikorska

pedagog  Magda Stangret