WIERSZYKARNIA

W piątek 25 lutego 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III „WIERSZYKARNIA”. Reprezentanci  wybrani w klasowych eliminacjach, zaprezentowali najpiękniejsze wiersze dla dzieci znanych polskich autorów - Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow i innych. Podziwiano techniki wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania.

Jury w składzie: p. Czesława Karpińska, p. Dorota Thiele -  wysłuchało wielu pięknych recytacji  i zdecydowało , że w tegorocznym konkursie  pierwsze miejsce zajął  Juliusz Waszczuk ( kl. I a.), drugie -  Magdalena Gremplewska (kl. I b.), trzecie-  Emilia Kujawska (kl. III a.)

Wyróżnienia natomiast otrzymali następujący uczniowie:  Michalina Ciasnocha (kl. II a.), Igor Skrzypacz

( kl. II a) Helena Małachowska (kl.  III a.) , Julita Tarnawska i Lena Szafrańska (kl. III b.), Nina Kwiatkowska i  Natasza Franciszkowska (kl. II b.), Piotr Zarębski ( kl. I b).

Dzieci przypomniały wspólnie wiersze Jana Brzechwy pt. "Kaczka Dziwaczka" oraz "Katar".

Serdeczna i miła atmosfera podczas spotkania były pięknym dopełnieniem konkursu.

Zapraszam za rok!

Beata Misiuna