W ŚWIECIE BAŚNI ANDERSENA

3 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole, już po raz 12., Szkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas II i III. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „W świecie Baśni Andersena”.

CELE KONKURSU:

1. Popularyzacja twórczości H. Ch. Andersena.

2. Rozwijanie  czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.

3. Doskonalenie techniki czytania.

4. Rozwijanie wyobraźni dzieci.

W konkursie wzięło udział 17 chętnych uczniów z klas II i III.

Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie było samodzielne przeczytanie
i wykazanie się znajomością treści następujących baśni Hansa Christiana Andersena: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Dzikie łabędzie”, „Nowe szaty cesarza” i „Królowa Śniegu” (klasy III).

Konkurs miał charakter testu i obejmował dwie części. Część I polegała na rozwiązaniu  pytań zamkniętych), a część II na udzieleniu odpowiedzi na pytania otwarte.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością treści przeczytanych baśni.

Komisja konkursowa zwycięzcom konkursu przyznała nagrody i wyróżnienia, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplom uznania i drobne upominki.

KLASY DRUGIE

NAGRODY:

Igor Skrzypacz (2a) 34,5 pkt/35pkt
Blanka Szczepanik (2b) 31 pkt/35pkt
Sara Nowowiejska (2b) 31 pkt/35pkt

WYRÓŻNIENIA:

Jagoda Kornatowska (2b) 29,5 pkt/35pkt
Nina Kwiatkowska (2b) 29,5pkt/35pkt

KLASY TRZECIE

NAGRODA:
Julita Tarnawska (3b) 43 pkt/46pkt
Tymon Rystwej (3a) 41 pkt/46pkt
Kacper Cynowski (3b) 40 pkt/46pkt

WYRÓŻNIENIA:
Vincent Kamiński (3b) 39 pkt/46pkt
Julia Sinior (3a) 39 pkt/46pkt
Milena Zedel (3b) 38,5 pkt/46pkt

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom konkursu i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie już za rok.

inCollage 20220317 203557068