SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

24 marca  gościliśmy w naszej szkole specjalistę w dziedzinie żywienia, pana dietetyka Sebastiana Pietrzaka. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas I-III. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym. Interesujący wykład był połączony  z dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Dietetyk ciekawie i przystępnie przekazał informacje, w jaki sposób zamieniać „złe" produkty na lepsze, małokaloryczne i zdrowe zamienniki. Specjalista zwrócił uwagę, jak ważną sprawą jest łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykazali duże zainteresowanie tematem i chętnie wypowiadali się na temat zdrowego stylu życia.

inCollage 20220324 200119320