XX MIEJSKI  KONKURS INTELEKTUALNY SUPERGŁOWA

30 maja 2022 roku odbyła się w Szkole Podstawowej nr 5 w Gorzowie Wielkopolskim 20. Edycja  Miejskiego Konkursu Intelektualnego pod hasłem SUPERGŁOWA.  Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań dzieci, wyłonienie ucznia o wszechstronnej wiedzy oraz propagowanie zdrowej rywalizacji .W konkursie biorą  udział uczniowie klas ósmych. Przyjęto zgłoszenia z dziewięciu szkół podstawowych.

Uczestnicy w części pisemnej rozwiązują test z j. polskiego , historii ,biologii  , geografii oraz sztuki . Do finału  kwalifikowanych jest  pięcioro uczniów, którzy odpowiadają na pytania ustne, wylosowane przez siebie. Nad  prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja  w składzie-pani Magdalena Stangret i pani Marzena Nowicka-Czacharska.

Konkurs cieszy się w gorzowskich szkołach zainteresowaniem i aplauzem.   Zwycięzca Jan Stefańczyk ze SSPSE i finaliści  otrzymali wartościowe nagrody książkowe i dyplomy. Opiekunom i uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

ZAPRASZAMY NA 21.EDYCJĘ ZA ROK.

Beata Rakowska

278976543 431346942157957 6376051985066070214 n