Każdy  wie, jak ważna jest kreatywność dla rozwoju młodego człowieka. Szycie prócz rozwoju manualnego daje masę innych zalet takich jak budowanie własnej wartości i pewności siebie. Gdy dzieci szyją uczą się także działania wielozadaniowego, skupienia i współpracy. To wartości, które przydają się na każdym etapie życia, a dzięki tej wyjątkowej pasji nie będą sprawiały im żadnej trudności.

To nic trudnego. Nie potrzeba metrów materiału, dziesiątek kolorów nici, a także setek przyrządów. Na początek wystarczy igła, nitka, kawałek materiału, pomoc nauczyciela, rodzica oraz głowa pełna pomysłów.

Na zajęciach w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI dzieci podjęły pierwsze próby szycia. Przyszywaliśmy guziki i poznaliśmy podstawowy ścieg.

Dokończyliśmy również kolejną pracę wyszytą haftem krzyżykowym - zakładki do książek .

332767842 875751083643302 7875946483796320091 n