„Wiosna, ach to Ty….” - Wiosna zawitała do świetlicy szkolnej na dobre! Jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia. Chociaż nie rozpieszcza nas jeszcze i powiedzenie „w marcu jak w garncu” odzwierciedla pogodę za oknem, to cieszymy się z jej nadejścia,Ten kto jest znakomitym obserwatorem, może ją już ujrzał, usłyszał i poczuł. Wiosna to  słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.

Rozpoznać można ją zarówno w przyrodzie jak i w wystroju naszej sali.  Pojawiły się w niej wiosenne prace plastyczne. Dzieci omawiały wspólnie z nauczycielami świetlicy zmiany zachodzące w przyrodzie, rozwiązywały zagadki i rebusy. W trakcie zajęć czytelniczych uczniowie zapoznali się z utworami o tematyce wiosennej. Wykonali gazetki tematyczne zamieszczając na nich prace dotyczące pierwszych zwiastunów wiosny. Dzięki takim działaniom mogli utrwalić sobie nazwy wiosennych kwiatów i ptaków. W naszej świetlicy zrobiło się kolorowo, ciepło i wiosennie!