W piątek 31 marca 2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III „WIERSZYKARNIA”. Reprezentanci  wybrani w klasowych eliminacjach, zaprezentowali najpiękniejsze wiersze dla dzieci znanych polskich autorów - Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Aleksandra Fredro,  Danuty Wawiłow i innych. Podziwiano techniki wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania.

Jury w składzie: p. Czesława Karpińska, p. Iwona Piechota-Bury, p. Paulina Kurek -  wysłuchało wielu pięknych recytacji  i zdecydowało , że w tegorocznym konkursie :

pierwsze miejsce   zajęła  Roksana Komoszyńska  (kl. I b.), drugie -  Igor Mazur (kl. II a.), trzecie-  Yeva Korolchuk (kl. I a.)

Wyróżnienia  otrzymali następujący uczniowie:  Zuzanna Kędziora (kl. II a.), Hanna Mucha ( kl. I a) Mateusz Śliwiński (kl.  III a.) , Nina Kwiatkowska i Natasza Franciszkowska (kl. III b.), Aisha

Bairamova (kl. III a.), Helena Szabat ( kl. I b).

Serdeczna i miła atmosfera podczas spotkania były pięknym dopełnieniem konkursu.

Zapraszamy za rok!