Festyn trwał od godziny 17:00 do 19:00 i był prowadzony w holu na parterze, świetlicy i dwóch salach gimnastycznych.

Uczniowie wraz z rodzicami bardzo aktywnie uczestniczyli zarówno w przygotowaniach, jak i w samej imprezie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska kiermaszowe i sprzedano wszystkie przetwory, stroiki, świeczniki, pierniczki oraz zdecydowaną większość ozdób choinkowych i świątecznych przygotowanych przez uczniów i ich rodziców. Nadzór nad kiermaszem sprawowały Anna Sierpińska i Paulina Smogór, przy sprzedaży pomagali uczniowie klasy VIb.

Jednocześnie w  dużej sali gimnastycznej prowadzone będą zajęcia sportowe, które nadzorowała pani Małgorzata Radzewicz i pan Adam Wyszowski, zaś w świetlicy prowadzone były zabawy i gry, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała pani Ewa Sikorska, realizacja tych zadań odbyła się dzięki poczynionym zakupom z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016

Zajęcia świetlicowe oraz sportowe zostały uatrakcyjnione nowymi zakupionymi z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016: grami, klockami, instrumentami oraz stołami tenisowymi. Równocześnie w małej sali gimnastycznej prowadzone były przez panią Urszulę Jarocką warsztaty plastyczne dla uczniów i ich rodziców/opiekunów. Zadnia te realizowane były z programu "Bezpieczna "+".

Podczas warsztatów plastycznych uczniowie wraz z rodzicami tworzyli wytwory plastyczne, które były eksponowane  na stoiskach kiermaszowych, a materiały do realizacji zadania zostały zakupione z programu "Bezpieczna +".

Festyn pozwolił na bardzo dużą integrację kadry nauczycielskiej, uczniów i ich rodziców.