Maciej Wasilewicz, uczeń klasy 8b został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024.
W rejonowym konkursie matematycznym wystartowało 383 uczniów, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się tylko 42 uczniów z województwa lubuskiego.
Laureatami konkursu z matematyki w naszym województwie zostało tylko 9 uczniów. Zatem znalezienie się w czołówce najlepszych matematyków w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu, ogromnej wiedzy i pasji oraz doskonałym przygotowaniu.
Maciejowi przysługuje wiele przywilejów. Osiągnięcie zostanie wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, tuż obok celującej oceny z matematyki. Uczeń zwolniony będzie także z części matematycznej egzaminu ósmoklasisty. Zapewne uzyska stypendium naukowe, a wybrana szkoła średnia z radością powita Go w swoich progach.
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga zarówno od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy. Na wszystkich stopniach konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) uczniowie rozwiązywali pisemny test zawierający zadania z matematyki. Zagadnienia często znacznie wykraczały poza program szkolny, zadania wymagały logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności sprawnego i bezbłędnego liczenia. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego, a następnie uzyskać tytuł laureata. Maciek każdy etap konkursu traktował jak poważne wyzwanie, z którego wywiązywał się wzorowo, a wieloletni wysiłek zaowocował sukcesem.
Ucznia do konkursu przygotowywały dwie nauczycielki matematyki - w klasach 4-7 p. Beata Kołecka, a w klasie 8 p.dyr. Ewa Sikorska. Niewątpliwa zasługa leży również po stronie Rodziców Maćka.
Mamy nadzieję, że sukces Maćka będzie wzorem i motorem działań dla uczniów z przyszłych klas 8.
Gratulujemy!

440582024 449033594380047 1434233208182131619 n