Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy szkolnej brały udział w XV edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Celem programu była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz wspieranie ich wszechstronnego rozwoju. Tematyka zajęć związana była z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje i kolegów bezpieczeństwo, jak zachować się nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. Uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi mogą spotkać się na co dzień. Była to dobra okazja do utrwalenia  i sprawdzenia wiadomości zdobytych w trakcie zajęć.
Program zakończył się otrzymaniem Certyfikatu ,,Akademii Bezpiecznego Puchatka” dla naszej szkoły.

30 puchatek