DRUGIE SPOTKANIE KLASY 3A Z KOTEM AMADEUSZEM

Kolejne spotkanie z kotem Amadeuszem  związane z obchodami Światowego Dnia Fair Play było doskonałą okazją do nauki zasad uczciwej rywalizacji oraz współpracy. Spotkanie z kotem Amadeuszem rozpoczęło się od wierszyka, który wprowadził uczniów w tematykę trudności związanych z przegrywaniem. Kotek Amadeusz przypomniał uczniom, że w rywalizacji nie zawsze najważniejsze jest zwycięstwo, lecz dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.

Podczas zajęć dzieci miały okazję porozmawiać o uczuciach towarzyszących zarówno wygranej, jak i przegranej, co pozwoliło im lepiej zrozumieć, że umiejętność przegrywania jest równie ważna jak dążenie do zwycięstwa. Rozmowy te były wstępem do tworzenia własnych gier w parach, a następnie wspólnego grania zarówno w nie, jak i w różne gry planszowe.

Dzięki temu zajęciu uczniowie nie tylko rywalizowali, ale również rozwijali umiejętności współpracy, cierpliwości i empatii. Pozytywne emocje, uśmiechy i świetna zabawa były dowodem na to, że takie podejście do rywalizacji przynosi wiele korzyści.