ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE "MAŁY MISTRZ"

Główną ideą Programu jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym zwłaszcza dotyczących zdrowego stylu życia, a także podniesienie atrakcyjności zajęć, wzmocnienie roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego.

W okresie wczesnoszkolnym, tak zwanym „złotym wieku szkolnym”, dzieci z dużą łatwością zdobywają nowe wiadomości i umiejętności, w tym także z zakresu wychowania fizycznego i sportu. Najczęściej w wieku 6 – 10 lat objawiają się talenty sportowe, a wrodzona, biologiczna skłonność do ruchu sprzyja wdrażaniu do treningu i do podejmowania bardziej systematycznego wysiłku. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i współpracujący z nimi nauczyciele wychowania fizycznego zostaną zachęceni do udziału w programie, którego realizacja zaspokaja w dużej części zadania, które postawiono przed szkołami.

GŁÓWNE CELE
Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:
▪ stworzenie warunków do stymulowania i kształtowania nawyku podejmowania aktywności
fizycznej przez dzieci,
▪ stworzenie warunków do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia
dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości,
▪ promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży,
▪ promocja różnych sportów wśród dzieci,
▪ wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Od września w naszej szkole realizowany jest ogólnopolski program "Mały Mistrz". Wspiera on aktywność fizyczną uczniów klas I-III, co wpływa pozytywnie na ich zdrowie i sprawność.
Uczniom objętym programem w ramach lekcji WF-u proponowany jest szeroki wachlarz aktywności sportowych.W naszej szkole uczestniczą w nim klasy pierwsze, klasa druga i klasa trzecia, które rozwiją swoją sprawność pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

461718071 2044894295925089 5783249577144374209 n